prezenty

OŚRODKI SZKOLENIOWE W CAŁEJ POLSCE!

Głównym ośrodkiem szkoleniowym SJS Driving Academy jest ODTJ - Tor Kielce certyfikowany ośrodek doskonalenia techniki jazdy w Miedzianej Górze.  

Ośrodek ze względu na swoją konfigurację jak i infrastrukturę gwarantuje przeprowadzenie szkoleń na najwyższym poziomie, a co najważniejsze w bardzo bezpiecznych warunkach.

 • Siłą tego obiektu pozostają niezliczone kilometry przeplatających się w różnej konfiguracji zakrętów i prostych
 • Wąskie, techniczne odcinki łączą się z szerokimi prostymi do trenowania manewrów hamowania czy slalomów
 • Nawadniane płyty poślizgowe (prostokątna i na zakręcie) na których wykonywane są ćwiczenia przy ograniczonej przyczepności kół.
 • Części Toru Kielce popularnie nazywane są „małą pętlą” jak i „pętlą leśną” które dają wspaniałe możliwości logistyczne umożliwiające płynne i w pełni bezpieczne realizacje różnorodnych projektów szkoleń i eventów.
 • Tor posiada nawierzchnię betonowo – asfaltową, która nie powoduje zwiększonego zużycia podzespołów samochodów podczas szkolenia.
 • Dwie sale wykładowe
 • Restauracja na terenie toru


Zobacz gdzie można nas spotkać!

Ośrodek Szkoleniowy - ODTJ - TOR KIELCE

ODTJ - KIELCE

 Ośrodek Szkoleniowy - ODTJ - TOR KIELCE
Specyfikacja toru:
Długość dużej pętli: 4,160 km
Szerokość toru: 10 - 14 m
Długość mełej pętli: 820 m
Płyta poślizgowa: 8 x 60 m
Ilość zakrętów: 16
Najdłuższa prosta: 450 m
Różnica wzniesień: ok. 59,2 m

Jednym z najsłynniejszych torów wyścigowych w Polsce jest znajdujący się w województwie świętokrzyskim, będący własnością Automobilklubu Kieleckiego – Tor Kielce.

Historia

Tor Kielce powstał w latach 1976-1977 roku z inicjatywy prezesa Automobilklubu Kieleckiego – Włodzimierza Wójcikiewicza, który podjął współpracę z zakładami z regionu świętokrzyskiego oraz z Polskim Związkiem Motorowym. Głównym projektantem obiektu zlokalizowanego w Miedzianej Górze, niedaleko Kielc, był Józef Marcinkowski.

Oficjalne otwarcie pierwszego w Polsce toru samochodowo-motocyklowego – Toru Kielce, miało miejsce 26 czerwca 1977 roku. Od lat 80. ubiegłego stulecia na terenie Toru Kielce organizowana jest regularnie giełda samochodowa – największa w regionie.

Obecnie Tor Kielce stanowi integralną część ośrodka sportowo-turystycznego „Moto-raj”, który obok emocjonującej, ponad czterokilometrowej pętli toru obejmuje także: budynek administracyjny, pitline wraz z boksami garażowymi, pętlę owalną oraz asfaltowy tor kartingowy, duży paddock.

Przeznaczenie

Tor Kielce jest atrakcyjnym dla kierowców samochodów obiektem sportowym, na którym aktualnie odbywają się głównie różnego rodzaju eventy. Organizatorem ogromnej ich większości jest krakowska firma SJS S.A. prowadząca marki Szkoła Jazdy Subaru, Driving Experience oraz prestiżową AMG Driving Academy. Nieco rzadziej odbywają się tutaj mistrzostwa krajowe i międzynarodowe, a także imprezy integracyjne. Wielką popularnością cieszą się jednak organizowany na Torze Kielce kultowy SuperOES – stojące na najwyższym poziomie w Polsce zawody, w których ścigają się ramię w ramię amatorzy i profesjonaliści.

W 2000 roku Tor Kielce był gospodarzem szosowych kolarskich mistrzostw Polski oraz kolarskich mistrzostw Europy kategorii młodzieżowców.

Zgodnie z kalendarzem imprez, jaki przedstawia właściciel Toru Kielce, w kolejnych miesiącach roku będzie on gościł wydarzenia:

 • centralne: kurs na licencję wyścigową BC, BC Junior, C Junior oraz Grand Prix FIAT AUTO POLAND 2016;
 • okręgowe:
  • SUPEROES – X kolejnych rund, zwieńczonych Pucharem Jesieni,
  • SUPERBARBÓRKĘ 2016.

Tor Kielce gości imprezy centralne, okręgowe i klubowe sportów popularnych, m.in. rajdy pojazdów zabytkowych, zloty caravaningowe, czy też imprezy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wynajmują go różne firmy na organizację imprez biznesowych B2B, między innymi Driving Experience. Firma ta na Torze Kielce wielokrotnie już organizowała eventy motoryzacyjne.

Ośrodek Szkoleniowy

TOR ŁÓDŹ

 Ośrodek Szkoleniowy TOR ŁÓDŹ
Specyfikacja toru:
Długość dużej pętli: 1,5 KM
Szerokość toru: 8 - 12 M
Długość małej pętli: brak danych
Płyta poślizgowa: 7 x 70 M
Ilość zakrętów 17
Najdłuższa prosta: brak danych
Różnica wzniesień: 6,5 m

Tor Łódź to najnowszy obiekt szkoleniowy, na którym Szkoła Jazdy Subaru oferuje swoje szkolenia z techniki jazdy samochodem, szkolenia dla firm i flot samochodowych oraz samochodowe imprezy integracyjne.  Tor Łódź jest obiektem całkowicie nowym i dzięki swojej doskonałej lokalizacji w centralnej Polsce i bliskość autostrad A1 i A2 jest doskonałym wyborem na kurs techniki jazdy samochodem. Na jego terenie znajdują się aktualnie płyty poślizgowe wraz z nawodnieniem, płyta poślizgowa na zakręcie oraz tor szkoleniowy o długości 1,5 km. 

Cały czas pracujemy nad nowymi ofertami do realizacji na Torze Łódź dlatego skontaktuj się z nami już dzisiaj by poznać więcej szczegółów.

Przeznaczenie

Tor Łódź przeznaczony jest do jazdy dla kierowców różnych pojazdów mechanicznych – samochodów osobowych, motocykli i gokartów. Jest to jednocześnie tor samochodowy, jak i tor motocyklowy i tor dla gokartów. Można tu organizować szkolenia z bezpiecznej jazd, jak i wszelkiego rodzaju spotkania i imprezy sportowe, dla osób prywatnych i klientów firmowych.

OŚRODEK SZKOLENIOWY

ODTJ MIĘDZYCHÓD

Ośrodek Szkoleniowy - ODTJ MIĘDZYCHÓD
Specyfikacja toru:
Długość dużej pętli: brak danych
Szerokość toru: brak danych
Długość małej pętli: brak danych
Płyta poślizgowa: Pierścieniowa ø 54 m, prostokątna 40 x 150m
Ilość zakrętów: brak danych
Najdłuższa prosta: brak danych
Różnica wzniesień: brak danych

Otwarty w 2012 roku nowoczesny ośrodek techniki jazdy w Międzychodzie zlokalizowany jest w okolicach Poznania. Na terenie ODTJ Międzychód znajduje się plac manewrowy, prostokątna płyta poślizgowa z szarpakiem, tor szkoleniowy, płyta poślizgowa w kształcie pierścienia oraz budynek administracyjny z dwoma salami wykładowymi i poczekalnią dla klientów. Szkoła Jazdy Subaru realizuje w Ośrodku szkolenia dla klientów Subaru Forester XT i Subaru Diesel, a także szkolenia dla firm, flot samochodowych i kursy doskonalące technikę jazdy.

Przeznaczenie

Ośrodek umożliwia realizację rozbudowanych szkoleń oraz firmowych eventów motoryzacyjnych zarówno na torze asfaltowym jak i off-roadowym.

Ośrodek Szkoleniowy

ODTJ TORUŃ

 Ośrodek Szkoleniowy - ODTJ TORUŃ
Specyfikacja toru:
Długość dużej pętli: brak danych
Szerokość toru: brak danych
Długość małej pętli: brak danych
Płyta poślizgowa: brak danych
Ilość zakrętów: brak danych
Najdłuższa prosta: brak danych
Różnica wzniesień: brak danych

ODTJ Toruń to jeden z ośrodków techniki jazdy zrzeszony w Polskim Stowarzyszeniu Motorowym, Szkoła Jazdy Subaru wykorzystuje ODTJ Toruń do realizacji swoich szkoleń z techniki jazdy, szkoleń dla firm i flot samochodowych, a także kursów doszkalających. Zlokalizowany na terenie byłego lotniska ODTJ Toruń jest to jeden z większych ośrodków treningowy w Polsce. Znajdują się tam wszystkie niezbędne elementy gwarantujące przeprowadzenie wszechstronnego szkolenia samochodowego na najwyższym poziomie. Na ODTJ Toruń, w zależności od stopnia szkolenia SJS, do dyspozycji naszych kursantów oddajemy płyty poślizgowe, łuk poślizgowy, kompleks zakrętów szkoleniowych oraz plac slalomowy. W ośrodku szkoleniowym w Toruniu dysponujemy również torem terenowym, gdzie możemy przeprowadzać szkolenia poszerzone o ćwiczenia przejazdu w trudnym terenie, dla kierowców tak popularnych ostatnio samochodów z segmentu SUV oraz tor asfaltowy, aby jazda np. Ferrari, Lamborghini, Porsche czy Subaru stała się jeszcze bardziej emocjonującą.

Ośrodek szkoleniowy

TOR UŁĘŻ - ODTJ UŁĘŻ

Ośrodek Szkoleniowy - ODTJ UŁĘŻ
Specyfikacja toru:
Długość dużej pętli: 2,5 KM
Szerokość toru: 10 - 30 M
Długość małej pętli: brak danych
Płyta poślizgowa: brak danych
Ilość zakrętów: 5
Najdłuższa prosta: 500 M
Różnica wzniesień: brak danych

Ośrodek techniki jazdy i Tor Ułęż zlokalizowany jest nieopodal trasy S17. Znany także jako Moto Park Ułęż lub Tor Ułęż. To jeden z największych ośrodków tego typu w Polsce. ODTJ Ułęż do dyspozycji naszych klientów oddaje sale i place szkoleniowe, trzy płyty poślizgowe w tym jeden krąg poślizgowy oraz wytyczony na płycie lotniska quasi tor wyścigowy pod jazdy samochodami sportowymi i prezenty w formie jazdy Ferrari, Lamborghini, Porsche, Subaru czy KTM z naszej stajni. Tor Ułęż to ciekawa lokalizacja zarówno do realizacji małych jak i dużych grup szkoleniowych oraz imprez integracyjnych dla firm. Na torze Ułęż Szkoła Jazdy Subaru realizuje swoje szkolenia od 2010 r. To na Torze Ułęż wspólnie z TVN Turbo mieliśmy okazję współrealizować jedną z edycji popularnego programu „Wydaje Ci się, że umiesz jeździć”.

Przeznaczenie

Na terenie Toru Ułęż organizowane są różne eventy motoryzacyjne, do których zalicza się amatorskie wyścigi samochodowe i motocyklowe, pokazy ekstremalnej jazdy samochodem, imprezy firmowe i biznesowe, a także szkolenia z techniki jazdy. Uczestnicy imprez motoryzacyjnych na Torze Ułęż mogą spróbować swoich sił za kierownicą luksusowych, sportowych samochodów o mocnych silnikach. Ponadto, Tor Ułęż niejednokrotnie gościł już realizacje filmowe i telewizyjne oraz służył jako baza szkoleniowa.

Ośrodek Szkoleniowy

AUTODROM POMORZE

Ośrodek Szkoleniowy - AUTODROM POMORZE
Specyfikacja toru:
Długość dużej pętli: 1,05 km
Szerokość toru: brak danych
Długość małej pętli: brak danych
Płyta poślizgowa: Pierścieniowa ø 68 m, prostokątna 150 x 50 m,
Ilość zakrętów: brak danych
Najdłuższa prosta: brak danych
Różnica wzniesień: brak danych

Autodrom Pomorze to nowoczesny obiekt położony w odległości około 25 km na południe od Gdańska. Jego centralny punkt stanowi tor kartingowy i tor samochodowy–szosowy. Tor w Pszczółkach jest jedynym tego typu obiektem w całej północnej Polsce.

Kompleks Autodrom Pomorze składa się z najdłuższego w tej części kraju toru kartingowo-szosowego, o długości ponad 1 km. Wyposażony jest w sygnalizację świetlną oraz daje użytkownikom możliwość pomiaru czasu przejazdu. W razie potrzeby można szybko i skutecznie zmienić konfigurację toru wyścigowego – skracając go. Obiekt obejmuje swoim zasięgiem również dwie płyty poślizgowe, w kształcie wycinka pierścienia oraz prostokątną. Pozwalają one na ukazanie zachowania pojazdu w poślizgach różnego typu: podsterownym, nadsterownym i czterokołowym. Uczestnicy szkoleń i kursów na torze samochodowym Pszczółki mogą szlifować umiejętności zapanowania nad podjazdem w czasie poślizgu.

Na torze zainstalowano urządzenie destabilizujące tor jazdy samochodu lub motoru. Znajduje się ono przed płytą poślizgową prostokątną, zaopatrzoną w kurtyny wodne. Stwarza to możliwości uzyskania o każdej pogodzie właściwych warunków treningowych na Autodromie Pomorze. Obiekt wyposażony jest także w tor ziemny, przeznaczony do organizacji imprez i szkoleń z wykorzystaniem pojazdów terenowych– quadów. Ma również plac manewrowy o wymiarach 100 na 20 metrów.

Przeznaczenie

Obiekt ten powstał w celach szkoleniowych, a jego oferta kierowana jest do wszystkich wielbicieli motoryzacji oraz do osób, które chciałyby doskonalić swoje umiejętności w zakresie kierowania różnego typu pojazdami.

Właściciele toru i inicjatorzy budowy obiektu liczą na to, że tor samochodowy, tor motocyklowy i tor kartingowy w najbliższej przyszłości będzie gościł wiele imprez sportowych. Jeśli uzyska stosowne homologacje, pozwoli to na przeprowadzanie zawodów kartingowych.

Niewykluczone, że w przyszłości tor Autodrom Pomorze będzie gospodarzem zawodów sportowych. Taką ewentualność bierze pod uwagę inwestor.

Na Autodromie Pomorze dotychczas organizowano kilka imprez motoryzacyjnych, m.in. prezentację najnowszych modeli MINI, którą prowadził 9 kwietnia 2016 roku salon BMW MINI Zdunek. Impreza obejmowała jazdy testowe dla ponad 20 klientów z wykorzystaniem najnowszych modeli MINI. Miały tu również miejsce szkolenie dla pracowników LOTOS-AIR BP, z zakresu doskonalenia technik jazdy pojazdem.

Ośrodek Szkoleniowy

TOR MODLIN

Ośrodek szkoleniowy - TOR MODLIN
Specyfikacja toru:
Długość dużej pętli: 2400 m
Szerokość toru: 20 m
Długość małej pętli: 1200 m
Płyta poślizgowa: 100 m
Ilość zakrętów: brak danych
Najdłuższa prosta: 250 m
Różnica wzniesień: brak danych

Tor Modlin to wyjątkowo nowoczesny i rozbudowany obiekt. Na czterech płytach poślizgowych oraz dwóch torach o łącznej długości blisko 4 km odbywają się szkolenia zarówno z bezpiecznej jazdy, jak i technik jazdy sportowej. Dodatkową przyjemność z użytkowania Toru Modlin zapewnia duże zaplecze techniczno-konferencyjne oraz łatwy dojazd z centrum Warszawy.

Historia powstania Toru Modlin

Tor Modlin jest nowo powstałym obiektem. Wybudowano go w 2017 roku, przy czym jego oficjalne, uroczyste otwarcie miało miejsce 24 kwietnia 2018 roku. Ambasadorem Toru Modlin został Leszek Kuzaj - światowej klasy kierowca rajdowy, znany nie tylko miłośnikom motoryzacji. Czterokrotny rajdowy mistrz Polski tak wypowiada się na temat Toru: To wspaniały, nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt. Głęboko wierzę, że w niedługim czasie ośrodek zostanie numerem jeden wśród centrów szkoleniowych tego typu w Polsce.

Parametry Toru Modlin

Na terenie obiektu znajdują się dwa niezależne tory, na których można ćwiczyć zróżnicowane umiejętności w zakresie techniki jazdy. Korzystanie z torów ułatwia i usprawnia podział na kilka samodzielnych sekcji szkoleniowych.

Parametry toru szkoleniowego:

 • długość: 2400 m;
 • najdłuższa prosta: 250 m;
 • długość największej płyty poślizgowej: 100 m;
 • szerokość płyty: 20 m;
 • długość pasa poślizgowego: 170 m;
 • szerokość pasa poślizgowego na okręgu: 7 m;
 • wysokość ściany wodnej: 2,5 m;
 • nachylenie wzniesień: 10%;
 • ilość niezależnych modułów szkoleniowych: 5.

Parametry toru sportowo-treningowego:

 • długość: 1200 m,
 • najdłuższa prosta: 220 m,
 • ilość technicznych zakrętów: 13,
 • szerokość w najszerszym miejscu: 12 m,
 • ilość niezależnych sekcji: 3.

Przeznaczenie toru wyścigowego Modlin

Na Torze Modlin znajduje się kilka sekcji treningowych, z której każda ma inne zastosowanie. W obrębie toru szkoleniowego są to:

 • trzy płyty poślizgowe,
 • wzniesienie,
 • sekcja motocyklowa,
 • tor ziemny.

Płyty poślizgowe umożliwiają ćwiczenia na mokrej nawierzchni z dodatkowymi przeszkodami w postaci ścian wodnych. Komputerowo sterowane kurtyny tworzą ściany wodne o wysokości do maksymalnie 2,5 m. Kiedy samochód wjedzie w obszar przeszkody, detektory wyłączają kurtynę, dzięki czemu jazda jest bezpieczna, a samochód wychodzi z każdego manewru bez szwanku. Na płytach poślizgowych można trenować opanowywanie sterowności, hamowanie oraz utrzymanie toru jazdy na zakrętach w warunkach śliskiej nawierzchni.

Pozostałe sekcje służą do trenowania odmiennych umiejętności. Wzniesienie to moduł umożliwiający ćwiczenia w zakresie wyprowadzania samochodu z poślizgu. Sekcja motocyklowa jest miejscem, gdzie można doskonalić technikę jazdy jednośladem. Tor ziemny umożliwia z kolei jazdę samochodami terenowymi, SUV-ami lub quadami.

Z drugiego, sportowego toru można korzystać niezależnie lub połączyć go z torem szkoleniowym, by uzyskać ciekawą, pełną urozmaiceń pętlę o długości 3 km. Sekcje o charakterze sportowym umożliwiają zarówno osiąganie bardzo wysokich prędkości, jak i trening precyzyjnej jazdy. Z Toru Modlin można korzystać również w nocy - teren całego ośrodka jest dobrze oświetlony.

Lokalizacja Toru Modlin

Tor Modlin położony jest 36 km od centrum Warszawy i znajduje się w sąsiedztwie lotniska Warszawa-Modlin. Lokalizacja obiektu jest jedną z jego głównych zalet - można tu szybko i łatwo dostać się z centrum stolicy.

Szkolenia samochodowe na Torze Modlin

Na Torze Modlin organizujemy szkolenia w zakresie zróżnicowanych technik jazdy. Uczą one panowania nad samochodem w warunkach standardowych - podczas poruszania się w ruchu drogowym. Przykładem są tu szkolenia z bezpiecznej jazdy (samochodem lub motocyklem) czy te, na których kursanci uczą się ekonomicznego poruszania pojazdem. Treningi obejmują również umiejętność defensywnej jazdy samochodem, czyli poruszania się po drodze zapobiegającego potencjalnemu wypadkowi.

Chciałbyś uczestniczyć w tego typu kursach? Jako Driving Academy organizujemy szkolenia dla firm oraz Klientów indywidualnych. Wśród nich można znaleźć:

Szukasz indywidualnej oferty szkoleniowej? Zachęcamy do kontaktu - pomożemy Ci znaleźć odpowiadające Twoim potrzebom szkolenie.

Zobacz inne podstrony

Close

Wyszukaj